FINAŁ PROJEKTU „LARMO” I OFICJALNA PREMIERA PŁYTY „DOSTONE ŻYTKO” ZESPOŁU CHWILA NIEUWAGI

Fot. Chwila Nieuwagi

01

02

NEWS

26.09.2021

Koncert „LARMO” i premiera płyty zespołu Chwila Nieuwagi

Już 15 października zapraszamy na finałowy koncert „LARMO”, na którym zaprezentujemy autorskie utwory uczestników Ogólnopolskiego Konkursu na Współczesną Piosenkę Inspirowaną Powstaniami Śląskimi. Koncert będzie połączony […]

WIĘCEJ
01.07.2020

Zakończyliśmy przyjmowanie zgłoszeń

30 czerwca 2020 roku zakończyliśmy przyjmowanie zgłoszeń do pierwszego etapu konkursu LARMO. Dziękujemy za wszystkie zgłoszenia. Od 1 do 30 lipca 2020 naszego Jury będzie […]

WIĘCEJ
29.04.2020

Laureaci konkursu fotograficznego „Spotkaj Powstańca Śląskiego”

Konkurs został przeprowadzony na portalu społecznościowym Facebook i polegał na sfotografowaniu pociągu „Powstaniec Śląski” z różnej perspektywy i w ciekawym ujęciu. W konkursie wzięło udział […]

WIĘCEJ
WIĘCEJ
03

01
02
03
04
05
DO POBRANIA

Fot. Muzeum Powstań Śląskich
04

JURY

Jerzy Jarosik

Kompozytor, aranżer, instrumentalista. Absolwent Wydziału Instrumentalnego w klasie fletu oraz Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Wykładowca katowickiej uczelni; od roku 1975 prowadzi na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej (obecnie Instytut Jazzu) klasę saksofonu i fletu, a także zajęcia z Podstaw improwizacji i Metodyki nauczania. Od września 2005 r. jest Dyrektorem Instytutu Jazzu na Wydziale Kompozycji, Interpretacji, Edukacji i Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach. Do grona jego absolwentów należą wybitni saksofoniści, m.in. Jerzy Główczewski i Maciej Sikała.

Niegdyś członek orkiestr: Ireneusza Wikarka, Jerzego Miliana i Zbigniewa Kalemby. Ulubiony przez takich solistów jak: Edyta Geppert, Agnieszka Fatyga czy Michał Bajor, którym przez wiele lat towarzyszył jako dyrygent big-bandów.

Mateusz Walach

Absolwent Akademii Muzycznej im. K.Szymanowskiego w Katowicach na wydziale dyrygentury symfoniczno-operowej w klasie dra hab. Szymona Bywalca oraz na wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej w klasie kompozycji i aranżacji prof. Andrzeja Zubka. Od 1 września 2018 r. jest kierownikiem muzycznym Teatru Rozrywki.

Kompozycje kontynuuje na studiach doktoranckich w macierzystej Akademii.

Jest laureatem wielu konkursów muzycznych, m.in. Grand Prix XVII Big Band Festiwalu w Nowym Tomyślu, przyznanej Big Bandowi Mateusza Walacha. Był uczestnikiem IV Międzynarodowej Akademii Dyrygentów w Radomiu (maestro Jonathan Brett), brał udział w dyrygenckich kursach mistrzowskich Colina Mettersa, Larrego Livingstone’a, Kimcherie Lloyd, Gabriela Chmury i Rafała Jacka Delekty. W 2010 roku założył i od tego czasu prowadzi swoją Orkiestrę Kameralną Silesian Art Collective.

Jako kompozytor, aranżer, dyrygent i producent muzyczny zrealizował kilka płyt, m.in. Justyny Steczkowskiej, Joanny Woś i NOSPR, Zdzisławy Sośnickiej, Beaty Kozidrak, Beaty Bednarz, Enej, zespołu FEEL, K.C. Nwokoye, Krzysztofa Bigaja i in. Jest również autorem muzyki teatralnej.

Leszek Kazimierski

Przedstawiciel współorganizatora – Departament Kultury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego.

Tłumacz, absolwent filologii wschodniosłowiańskiej, przedsiębiorca oraz wykładowca na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Śpiewa z towarzyszeniem gitary. W swym repertuarze ma utwory autorów polskich (Kaczmarski, Gintrowski), rosyjskich (Okudżawa, Malinin, Dolski, Makarewicz) i chorwackich (Bebek, Grdović, Dragojević).

Laureat Festiwalu „kaczmarski underground w_9.0″ w 2015 r w Gdowie, I Wojewódzkiego Przeglądu Piosenki Chorwackiej w Bieruniu w 2016 r. oraz IX Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Poetyckiej im. Bułata Okudżawy w Moskwie w 2019 r.

Zbigniew Przedpełski

Członek Rady Programowej Teatru Rozrywki w Chorzowie, Zastępca Przewodniczącego Komisji Edukacji, Nauki i Kultury Sejmiku Śląskiego. Przedstawiciel współorganizatora Konkursu – Województwa Śląskiego. 

05

POWSTANIA

06

Co muszę zrobić, żeby wziąć udział w konkursie „LARMO!”?

Wystarczy, że prześlesz do nas na adres zgloszenia@larmo.teatr-rozrywki.pl nagraną przez siebie lub zespół, piosenkę w formacie mp3 z metryczką dotyczącą utworu.

Czy muszę mieć zespół, żeby wziąć udział w konkursie?

Nie. Do konkursu „LARMO!” zapraszamy zarówno solistów, jak i zespoły.

Jestem osobą niepełnoletnią, czy powinienem posiadać zgodę rodzica/opiekuna?

Tak, niezbędna będzie zgoda Twojego rodzica/opiekuna do udziału w konkursie.

Czy udział w konkursie jest płatny?

Nie. Udział w konkursie „LARMO!” jest bezpłatny, ale pamiętaj, że nie pokrywamy kosztów dojazdu i ewentualnego noclegu w trakcie przesłuchań i na kolejnych etapach konkursu LARMO!.

Kiedy odbędą się przesłuchania?

Przesłuchania do konkursu „LARMO!” solistów i zespołów, którzy zakwalifikowali się do drugiego etapu, zaplanowaliśmy między 1 sierpnia 2020 roku, a 29 października 2020 roku w Teatrze Rozrywki w Chorzowie.

Co jeśli nie odpowiada mi termin przesłuchania?

Wyślemy do Ciebie dwa terminy przesłuchań w ramach drugiego etapu konkursu „LARMO!”. Jeśli żaden z terminów nie będzie Ci odpowiadał, postaramy się znaleźć inne rozwiązanie.

Czy utwór, który wykonuje mógł zostać wcześniej opublikowany?

Nie. Zależy nam na utworach, które powstają na potrzeby konkursu „LARMO!”

Jeszcze nie skończyłem pracy nad swoim utworem, czy mogę przesłać wersję roboczą?

Tak. Możesz przesłać do nas utwór w wersji roboczej. Pamiętaj o właściwym formacie MP3.

Jak dowiem się o decyzji Jury?

O każdej decyzji Jury powiadomimy Cię mailowo i SMS. Opublikujemy także wyniki każdego z etapu w mediach społecznościowych oraz stronie WWW.

Konkurs LARMO! organizowany jest przez Teatr Rozrywki w Chorzowie w ramach programu obchodów 100-lecia Powstań Śląskich dofinansowanych z środków Województwa Śląskiego.

KONTAKT:

Teatr Rozrywki

biuro@larmo.teatr-rozrywki.pl

x

Strona korzysta z plików Cookies zgodnie z celamia określonymi w Polityce prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików Cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki interentowej.