Będzie LARMO!

11.09.2019

Zapowiedź ogólnopolskiego konkurs Teatru Rozrywki związanego z obchodami 100-lecia Powstań Śląskich.

W środę, 11 września w Parku Śląskim odbyła się konferencja prasowa zapowiadająca plany na kolejny sezon artystyczny trzech instytucji kultury: Opery Śląskiej, Teatru Śląskiego w Katowicach oraz Teatru Rozrywki.

Wśród najważniejszych wydarzeń zaplanowanych przez Teatr Rozrywki w Chorzowie w najbliższym sezonie artystycznym 2019/2020, dyrektor Aleksandra Gajewska poinformowała media o intensywnych przygotowaniach do ogłoszenia ogólnopolskiego konkursu na współczesną piosenkę powstańczą.

– “Przez najbliższe trzy lata będziemy promować dziedzictwo muzyczne Powstań Śląskich. Chcemy zachęcić młodych twórców do refleksji nad Powstaniami Śląskimi, a także do poszukiwania inspiracji tym szczególnym dla tożsamości Górnego Śląska czasem.” – mówiła Aleksandra Gajewska w trakcie konferencji prasowej.

Ogólnopolski Konkurs na Współczesną Piosenkę Inspirowaną Powstaniami Śląskimi LARMO! zostanie ogłoszony w grudniu 2019 roku. Nagrodą główną dla laureata jest 10 000 zł, wydawnictwo muzyczne oraz realizacja profesjonalnego teledysku.

Fot. Birdabo Studio
x

Strona korzysta z plików Cookies zgodnie z celamia określonymi w Polityce prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików Cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki interentowej.